Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Wolinie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Konkurs Bezpieczna i przyjazna szkoła ? "Z pasją na Ty"

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego pn.: "Bezpieczna i przyjazna szkoła – „Z Pasją na Ty” – projekty wspierające rozwijanie kompetencji kulturowych dzieci i młodzieży". Oferty należy składać do 1 października 2012.

Celem Konkursu jest wyłonienie najkorzystniejszych ofert wnioskodawców, którzy zaplanują oraz wdrożą w szkołach lub/i w placówkach oświatowo-wychowawczych projekty wspierające podnoszenie kompetencji kulturowych dzieci i młodzieży poprzez rozwijanie zainteresowań, pasji, uzdolnień, talentów, ekspresji kulturalnej, doskonalenie umiejętności i pogłębianie wiedzy. Oferty realizacji zadania mogą składać: organizacje pozarządowe prowadzące działalność statutową w dziedzinie oświaty i wychowania, jednostki samorządu terytorialnego, które prowadzą szkoły placówki oświatowo – wychowawcze.

Projekty konkursowe powinny wpisywać się w co najmniej jeden spośród podstawowych celów Rządowego programu na lata 2008-2013 „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła” tj: poprawa stanu bezpieczeństwa w szkołach i placówkach systemu oświaty poprzez poprawę relacji interpersonalnych i klimatu społecznego w szkole; zwiększenie wpływu rodziców na życie szkoły; zwiększenie umiejętności wychowawczych dyrektorów szkół i placówek wychowawczych, nauczycieli i rodziców oraz pracowników administracji; zwiększenie kompetencji społecznych i emocjonalnych uczniów; indywidualizacja kształcenia uczniów, rozwój ich zainteresowań, zwiększenie autonomii uczniów w szkole; wzmocnienie i rozszerzenie specjalistycznej pomocy psychologiczno-pedagogicznej; ograniczenie skali występowania zjawisk patologicznych (m.in. przemoc, narkomania, alkoholizm); przeciwdziałanie agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży poprzez sport.

Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 50 000 zł. Termin składania ofert mija 1 października 2012 r.

Źródło: http://www.bip.men.gov.pl

Więcej informacji w załączniku poniżej

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Joanna Prachnio 13-09-2012 08:20
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 13-09-2012
Ostatnia aktualizacja: Joanna Prachnio 13-09-2012 08:26