Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Wolinie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Seminarium "Przywództwo Kobiet"

Szkoła Liderów w czterech regionach Polski podejmuje debatę na temat obecności kobiet we władzach lokalnych. We wrześniu 2012 odbędzie się konferencja i seminarium we Wrocławiu. Seminaria skierowane są do liderek i liderów samorządu: wójtów, burmistrzów, radnych, przewodniczących rad i klubów, liderek i liderów organizacji pozarządowych, mediów lokalnych. Udział w seminarium jest bezpłatny.

Szkoła Liderów od 1994 roku wzmacnia liderki i liderów życia publicznego w Polsce. Niestety cały czas istnieje istotna dysproporcja w liczbie kobiet i mężczyzn w życiu publicznym zarówno we władzach lokalnych jak i centralnych. Obecnie kobiety w sejmie stanowią 23%. Tylko 9 % kobiet to prezydenci miast, burmistrzowie, wójtowie[1]. W 57 gminach żadna kobieta nie znalazła się ani we władzach wykonawczych, ani w organach stanowiących[2].

Najbliższa konferencja i seminarium we Wrocławiu!

Do Wrocławia zapraszamy osoby z województw: dolnośląskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego.

Cel i program szkolenia:

Seminarium prowadzone będzie metodą warsztatową. Nie będzie nastawione na indywidualny rozwój kompetencji przywódczych.

Uczestnicy seminariów zdobędą podstawową wiedzę o obecnej sytuacji uczestnictwa kobiet w sferze publicznej zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wspólnie zastanowimy się z czego wynikają trudności dotyczące przywództwa kobiet, na ile sytuacja uległa poprawie, co można jeszcze zrobić. Chcemy zastanowić, co powinni robić liderzy samorządowi, pozarządowi, lokalni politycy w kwestii obecności kobiet w życiu publicznym. W jaki sposób powinni wprowadzać zmiany do swoich środowisk, czy powinna to być ich rola. Uczestnicy wspólnie spróbują wypracować narzędzia przeciwdziałające wykluczeniu kobiet ze sfery publicznej w swoim lokalnym miejscu działania. Dzięki seminarium liderzy m.in. samorządowi bardziej odpowiedzialnie i świadomie będą mogli odnosić się do wytycznych unijnych dotyczących równości płci.

Organizacja szkolenia

Seminarium odbędzie się w dniu 26 – 28 września w okolicach Wrocławia. Jego pierwszą częścią jest konferencja, która będzie podstawą do dalszych dyskusji i pracy warsztatowej. Na seminarium zaprosimy 30 uczestniczek i uczestników. Udział w projekcie jest bezpłatny, dofinansowujemy dojazd. Dokładny program i miejsce warsztatów podamy odpowiednio wcześniej zakwalifikowanym osobom.

Zgłoszenia

Osoby zainteresowane udziałem powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.szkola-liderow.pl i wysłać go na adres magdalena.tchorznicka@szkola-liderow.pl lub nr faksu 22 556 82 51 załączając CV.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa: 7 września 2012 roku.

Harmonogram rekrutacji:

  • 17 sierpnia – 7 września 2012 termin przyjmowania zgłoszeń
  • 12 września 2012 - termin podania listy osób zakwalifikowanych na seminarium (lista dostępna będzie ok. godz. 20.00 na stronie Szkoły Liderów)

Kontakt:

Szczegółowych informacji udziela Magdalena Tchórznicka

kontakt: magdalena.tchorznicka@szkola-liderow.pl, tel.: 22 556 82 63

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Joanna Prachnio 24-08-2012 07:45
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 24-08-2012
Ostatnia aktualizacja: - 24-08-2012 07:45