Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Wolinie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Szczecin. Warsztaty z kreatywnego pisania LOESJE

Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor3 zaprasza na bezpłatne warsztaty z kreatywnego pisania - LOESJE. 27 sierpnia w godzinach 16-19.

Warsztaty Loesje to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, z których później wybierane są najciekawsze i najbardziej inspirujące, tworząc bazę dla serii powarsztatowych plakatów, utrzymanych w czarno-białej stylistyce. Warsztaty pobudzają do kreatywnego i twórczego myślenia oraz wyrażania własnej opinii za pomocą krótkich haseł. Zachęcają do podjęcia konstruktywnej dyskusji na bieżące tematy, do działania i inspirowania innych do aktywizmu społecznego.

  • kiedy: 27 sierpnia, godz. 16 – 19
  • miejsce: SCWOP Sektor3, sala multimedialna (III piętro)

Loesje [luszje], czyli po polsku Lusia, narodziła się w Arnhem w Holandii, 24 listopada 1983 roku. Przez parę tygodni donosiły o tym uliczne plakaty. Obecnie Loesje to grupa ludzi działających na całym świecie na rzecz wolności wyrażania własnej opinii i kreatywności, a jednocześnie postać, poprzez którą chcą inspirować innych. Działalność Loesje ma pobudzać do refleksji i kreatywnego myślenia oraz uświadamiać możliwość wpływania na najbliższe otoczenie. Loesje wyraża swoje myśli w postaci krótkich sloganów zamieszczanych na czarno-białych plakatach.

Ich estetyka podkreśla, że najważniejszy jest tekst i znaczenia, jakie ze sobą niesie, a nie kolorowa, atrakcyjna wizualnie forma. Minimalizm stylistyki wyróżnia je także w natłoku wielobarwnych reklam. Charakterystyczny dla plakatów jest również brak interpunkcji, poszerzający możliwości ich interpretowania. Teksty pojawiają się w przestrzeni publicznej także w postaci szablonów, murali, wlepek.

Zapisy na warsztaty TUTAJ. Liczba miejsc ograniczona! Spotkanie dla wszystkich kreatywnie zainteresowanych!

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Joanna Prachnio 09-08-2012 08:28
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 09-08-2012
Ostatnia aktualizacja: - 09-08-2012 08:28