Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Wolinie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Polska dla wszystkich. Konkurs MSZ

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprasza do udziału w konkursie „Polska dla wszystkich”. Celem konkursu jest promowanie dialogu międzykulturowego oraz takich postaw obywatelskich, które uczą cenić różnorodność i bronić jej jako ich ważnego składnika.

To już druga edycja naszego konkursu! W 2011 nagrodziliśmy sześć z czterdziestu zgłoszonych projektów, przyznając nagrody pieniężne o łącznej kwocie 30 000 zł.

W Polsce na przestrzeni wieków spotykały się różne kultury, religie i grupy etniczne – wszystkie one, współistniejąc ze sobą przez stulecia, także wtedy, gdy nie istniało państwo polskie, stworzyły niezwykłe, bogate dziedzictwo naszej wspólnej ojczyzny. Są one częścią polskiej historii i współczesności. Ogłaszany przez Ministra Radosława Sikorskiego konkurs stawia sobie za cel ochronę tej polskiej różnorodności i jest przesłaniem naszej otwartości: Polska nie jest tylko dla etnicznych Polaków, jest w niej dość miejsca dla wszystkich, którzy są z Polską i polskością historycznie związani.

Konkurs adresowany jest do wszelkiego rodzaju placówek i instytucji edukacyjnych, instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz osób fizycznych, którym bliska jest idea Polski tolerancyjnej, otwartej dla wszystkich oraz postawa obywatelskiego sprzeciwu wobec ideologii i zachowań o charakterze ksenofobicznym lub rasistowskim.

Organizatorem konkursu jest Minister Spraw Zagranicznych. Konkurs realizowany jest w ramach działań Koalicji „Razem Przeciwko Antysemityzmowi”.
Szczegóły konkursu, regulamin oraz formularz zgłoszeń: http://polskadlawszystkich.pl/ oraz na naszej stronie na portalu Facebook: www.facebook.com/polskadlawszystkich

Kontakt: polskadlawszystkich@msz.gov.pl

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Joanna Prachnio 26-07-2012 08:35
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 26-07-2012
Ostatnia aktualizacja: Joanna Prachnio 26-07-2012 08:36