Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Wolinie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Burmistrz Wolina ogłasza I nieograniczony przetarg ustny, na sprzedaż wymienionej nieruchomości


O G Ł O S Z E N I E

Burmistrz Wolina

ogłasza I nieograniczony przetarg ustny,

na sprzedaż niżej wymienionej nieruchomości

Obręb Kołczewo ulica Wolności

1. działka Nr 247/3 o pow. 3003 m2 Cena wywoławcza 117.067,- zł

KW SZ1K/00027091/4

Nieruchomość nie posiada aktualnie obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego, położona jest na skraju wsi, w jej części peryferyjnej, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi powiatowej Kołczewo - Sierosław. Działka nie ma urządzonego zjazdu z drogi powiatowej.

Dla w/w nieruchomości wydana została decyzja Nr 107/2009 z dnia 4 grudnia 2009 roku o warunkach zabudowy, w której ustalono warunki zabudowy polegające na budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego parterowego z poddaszem użytkowym wraz z infrastrukturą techniczną. Działka nie posiada uzbrojenia technicznego, występuje możliwość przyłącza energii elektrycznej. Kształt działki nieregularny ale możliwy do efektywnego zagospodarowania.

Do ceny sprzedaży w/w działki doliczony zostanie podatek VAT w wysokości 23%.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest przedłożenie dowodu wniesienia wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej. Wadium należy wnieść gotówką w kasie Urzędu, bądź przelewem na konto Urzędu Miasta Nr : 80 9393 0000 0000 0156 2000 0010 w Banku Spółdzielczym w Wolinie.

Wniesienia wadium należy dokonać tak aby środki pieniężne znalazły się na rachunku bankowym Urzędu bądź w Kasie Urzędu najpóźniej w dniu 17 kwietnia 2015 roku.

Osoby fizyczne zobowiązane są przedstawić komisji przetargowej dokument stwierdzający ich tożsamość, natomiast osoby prawne - aktualny odpis z właściwego rejestru handlowego, pełnomocnictwo, dokument tożsamości osoby reprezentującej. Do spisania protokołu wymagany jest numer NIP. Do nabycia nieruchomości przez oferenta zagranicznego mają zastosowanie przepisy o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców. Wadium oferenta, który przetarg wygra zostanie zaliczone na poczet ceny nabycia nieruchomości w dniu zapłaty pełnej ceny należności, a innym oferentom zostanie zwrócone.

O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym, że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.

Przetarg odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2015 r., w sali Nr 115 Urzędu Miejskiego w Wolinie o godzinie 12oo.

Wadium ulega przepadkowi, jeżeli osoba, która przetarg wygra, uchyli się od zawarcia umowy notarialnej. Wadium wpłacone przez oferenta, który przetarg wygra zostanie zaliczone na poczet ceny nabycia w dniu zapłaty pozostałej należności za nabywaną nieruchomość. Pozostałym uczestnikom przetargu zostanie niezwłocznie zwrócone.

Osiągnięta w wyniku przetargu cena nieruchomości podlega zapłacie nie później niż do dnia zawarcia umowy przenoszącej własność. Koszty umowy ponosi nabywca.

Burmistrz zastrzega sobie prawo odwołania przetargu.

Szczegółowych informacji na temat przetargu udziela Referat Gospodarki Nieruchomościami,

pokój Nr 8, tel. 91 32 20 803 Wolin.

Ogłoszenie znajduje się również na stronie internetowej Gminy www.wolin.pl oraz bip.wolin.pl

Wolin, dnia 2015-03-18

1

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Paweł Kostka 23-03-2015 10:37
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Krystyna Bałandanowicz 18-03-2015
Ostatnia aktualizacja: - 23-03-2015 10:37