Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Wolinie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Konkurs grantowy - seniorzy w akcji


Konkurs grantowy - Seniorzy w akcji

Jesteś osobą 55+? Masz pomysł na projekt społeczny i chęć do działania? Masz pasję i doświadczenie, którymi chcesz się podzielić?

Masz 18-30 lat i razem z osobą 55+ chcesz rozkręcić międzypokoleniową akcję?

Weź udział w konkursie i zdobądź dotację.

Dzięki udziałowi w konkursie Zosia (65 lat) założyła Szkołę Superbabci w Lublinie. Waleria (69 lat) uruchomiła w Prudniku klub filmowy. Wanda (59 lat) i Magda (29 lat) rozkręciły międzypokoleniowy teatr tańca w Wałbrzychu. Zdzisław (58 lat) wytyczył ścieżkę rowerową łączącą dwie zabytkowe dzielnice Katowic.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności ogłaszają ogólnopolski konkurs dotacyjny „Seniorzy w akcji”. Konkurs skierowany jest do osób 55+ i do par międzypokoleniowych, które chcą zrealizować projekt społeczny w oparciu o osobiste pasje.

Chcemy wesprzeć inicjatywy, w których aktywnie uczestniczą osoby starsze.

Ze środków konkursu przyznamy dotacje na realizację przedsięwzięć, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, promują współpracę międzypokoleniową, a także sprzyjają rozwojowi wolontariatu osób starszych.

Pragniemy pokazywać, że osoby 55+ są aktywnymi członkami społeczności lokalnych, inicjują ciekawe przedsięwzięcia, pomagają w rozwiązywaniu lokalnych problemów, a bariery międzypokoleniowe są często tylko kwestią stereotypów.

Łączna pula środków przewidzianych na dotacje wynosi 343 000 złotych. Udział w konkursie daje możliwość otrzymania wsparcia finansowego w wysokości od 5000 do 12 000 zł. O dotacje mogą ubiegać się osoby 55+ lub pary międzypokoleniowe (osoba 55+ i osoba w wieku 18-30 lat) poprzez organizację pozarządową czy instytucję, która pełni rolę podmiotu aplikującego o dotację (np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, fundacja lub stowarzyszenie, dom kultury). Do tej pory nagrodziliśmy już 134 projekty w całej Polsce.

Formularz listu intencyjnego należy wypełnić on-line: www.formularz.seniorzywakcji.pl

Przeczytaj Regulamin Konkursu       

Zobacz wzór listu intencyjnego      , sprawdź jakie zawiera pytania.

Informacji o konkursie udziela Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”

tel.: (22) 396 55 16 (19) w godzinach od 10.00 do 15.00,

e-mail: listy@seniorzywakcji.pl

Konkurs „Seniorzy w akcji” jest organizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

űródło: http://www.seniorzywakcji.pl/?p=2

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Joanna Prachnio 28-02-2012 10:26
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 28-02-2012
Ostatnia aktualizacja: - 28-02-2012 10:26