Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Wolinie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Burmistrz Wolina ogłasza II nieograniczony przetarg ustny na sprzedaż lokalu mieszkalnego położonego w budynku Nr 38 w Ostromicach


O G Ł O S Z E N I E

Burmistrz Wolina

ogłasza II nieograniczony przetarg ustny na sprzedaż

lokalu mieszkalnego Nr C położonego w budynku Nr 38 w Ostromicach, składającego się z 2 pokoi, kuchni , łazienki z WC, dwóch korytarzy i wiatrołapu. o powierzchni użytkowej 67,22 m2. Do lokalu przynależy pomieszczenie gospodarcze w piwnicy budynku o pow. użytkowej 22,42 m2

Do lokalu mieszkalnego przynależy udział w wysokości 8964/24697 części w częściach wspólnych budynku i gruntu tj. działki Nr 20/74 o pow. 0,1474 ha położonej w obrębie Ostromice, dla której prowadzona jest Księga Wieczysta Nr 24328.

Nieruchomość / byłe przedszkole / zabudowana jest budynkiem, parterowym w zabudowie bliźniaczej z budynkiem użytkowym - świetlica wiejska. Budynek częściowo podpiwniczony, ogrzewany gazem z zewnętrznego zbiornika na gaz.

Nieruchomość leży w terenie dla którego brak jest planu zagospodarowania przestrzennego

W lokalu brak wewnętrznych instalacji: wodociągowych, kanalizacyjnych, i elektrycznych. Instalacja odprowadzająca nieczystości płynne z lokalu włączona jest do zbiornika typu szambo wspólnego z lokalem użytkowym - świetlicą. Szambo to znajduje się na działce 20/74, która w tym zakresie obciążona zostanie służebnością. Nabywca lokalu zobowiązany będzie do wybudowania samodzielnego zbiornika na nieczystości płynne W lokalu ścianki działowe wyodrębniające pomieszczenia wykonane są z bloczków- nie wykończone tynkiem, posadzki betonowe, w lokalu brak drzwi wewnętrznych. Od strony północnej okna kwalifikują się do wymiany . W łazience i kuchni brak ceramiki sanitarnej, w jednym pomieszczeniu znajduje się piec kuchenny węglowy. Na wykonanie brakujących instalacji wewnętrznych i samodzielnego zbiornika na nieczystości płynne oraz wymianę stolarki okiennej na ścianie północnej jest dokumentacja projektowa z pozwoleniem na budowę, na podstawie której dokonano adaptacji lokali sąsiednich na cele mieszkalne.

Do lokalu doprowadzone są podejścia instalacji kanalizacyjnej, wodociągowej, energii elektrycznej. Istnieje możliwość doprowadzenia przyłącza gazowego do lokalu z istniejącego przyłącza na budynku,

Na przedmiotową nieruchomość I przetarg odbył się w dniu 14 marca 2008 roku.

cena wywoławcza nieruchomości: 65.165,-

Do ceny sprzedaży doliczony zostanie podatek VAT w wysokości 7 %

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest przedłożenie dowodu wpłaty wadium w wysokości 10 % ceny wywoławczej. Wadium można wpłacić gotówką w kasie Urzędu, bądź przelewem na konto Urzędu Miasta Nr 80 9393 0000 0000 0156 2000 0010 w Banku Spółdzielczym w Wolinie.

Wpłaty wadium należy dokonać tak aby środki pieniężne znalazły się na rachunku bankowym bądź w Kasie Urzędu najpóźniej w dniu 9 maja 2008 roku.

O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym, że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.

Przetarg odbędzie się w dniu 16 maja 2008 r., w sali Nr 115 Urzędu Miasta Wolin o godzinie 10oo.

Wadium ulega przepadkowi, jeżeli osoba, która przetarg wygra, uchyli się od zawarcia umowy notarialnej.

Osiągnięta w wyniku przetargu cena nieruchomości podlega zapłacie nie później niż do dnia zawarcia umowy przenoszącej własność..

Burmistrz zastrzega sobie prawo odwołania przetargu.

Szczegółowych informacji na temat przetargu udziela Referat Gospodarki Gruntami,

pokój Nr 8, tel. 091 32 20 803 Wolin.

Ogłoszenie znajduje się również na stronie internetowej Gminy www.wolin.pl

Wolin, dnia 2008-04-11

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Krzysztof Konieczny 21-04-2008 12:01
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Krzysztof Konieczny 21-04-2008
Ostatnia aktualizacja: - 21-04-2008 12:01